Яблучна система безконтактних платежів або Apple Pay в Україні

  Приблизно декілька днів тому, а саме 17.05.2018, офіційно запрацювала безконтактна система розрахунків Apple Pay в Україні.

  Та, звичайно, ще не всі знають що ж це таке, як цією системою користуватися і навіщо вона потрібна, але про все поступово.

  applepay

  У цій статті, ми детально розглянемо саму систему, розповімо про банкі, які вже з нею працюють або тільки планують, а також поговоримо про місця, де приймають платежі Apple Pay, розвіємо міфи щодо безпеки і докладно пояснимо як налаштувати роботу даного "чудо-сервісу" на своєму iPhone або годиннику Apple Watch.

  Готові посперечатися, що багато хто з пересічних громадян, почавши читати цю статтю, подумають приблизно так: "Навіщо мені ця система? Я все одно не можу дозволити собі ні iPhone, ні, тим більше, Apple Watch. Це все для людей вищого стану та їх розбещених дітей."

  Сміємо Вас запевнити про глибоку, та абсолютно несправедливу оману даних осіб.

  На вторинному ринку присутня велика ​​маса пристроїв компанії Apple по цілком осудним цінами. І на даний момент, практично кожен студент може дозволити собі купити iPhone або Macbook, на перший погляд дорогий, і бути в тренді, на одному рівні з людьми вищого стану.

  У вас є можливість переконатися в цьому самім, відвідавши сторінки нашого інтернет ресурсу www.macplanet.com.ua, але повернемося до системи Apple Pay.

  applepay

  Система безконтактних транзакцій не так вже й нова. В Україні вона з'явилася восени 2011 року і була доступна тільки для власників MasterCard, а в 2012 році така опція з'явилася і у карт Visa. За цей час багато власників банківських карт встигли оцінити всі принади безконтактної оплатиPayPass. Купувати в один дотик - це дійсно зручно і, що важливо, цілком безпечно. З системою Apple Pay не потрібно давати карту до рук касирові, він не зможе побачити номера карти та іншу особисту інформацію, таку як ім'я та прізвище.

  Але, завдяки появі в Україні системі Епл пей вже сьогодні, в багатьох магазинах, можна розрахуватись не дістаючи гаманця з кишені, достатньо піднести свій iPhone або наручний годинник Apple Watch до терміналу.

  Apple Pay і підтримка банків

  Першим банком, що підтримує систему apple pay в Україні, став національний банк "ПриватБанк", що зовсім не дивно. На сьогоднішній день Приватбанк займає лідируючу позицію на банківському ринку країни, володіє великою і розвиненою інфраструктурою. Трохи пізніше здійснити підтримку Apple Pay обіцяв і "Ощадбанк".

  Як користуватися системою Apple Pay і що це таке?

  Apple Pay - це безконтактний і простий спосіб оплати зроблених покупок в магазині або Інтернеті. Система також підтримує обмін грошовими коштами з близькими і друзями через програму "Повідомлення" (Правда поки що тільки в Сполучених Штатах). Можливо, незабаром обмін грошовими коштами через повідомлення з'явиться і в Україні.

  Чи безпечно розраховуватись за допомогою Apple Pay?

  Apple Pay була створена і розроблена з урахуванням безпеки та повної конфіденційності користувачів, дані карт ніде не записуються і не зберігаються на жодному з пристроїв, що використовуються для оплати. Компанія Apple також не збирає відомостей про проведені користувачем транзакції. Це робить, вчинені через систему, платежі зручними і безпечними. Розраховуватісь за допомогою системи Apple Pay простіше і легше ніж використовувати фізичні кредитні картки, дебетові і передплачені.

  Захист проведених транзакцій через систему Apple Pay забезпечується вбудованими в апаратне і програмне забезпечення пристроїв функцій безпеки. Ще одна перевага, це система безпеки Apple Pay VISA, яка шифрує дані вашої карти в так званий токен (довільний набір цифр).

  Щоб використовувати Apple Pay на своєму Iphone, планшеті або Apple Watch необхідно налаштувати Face ID або Touch ID, та для повної безпеки задати пароль.

  Як працює система транзакцій Apple Pay?

  Розрахуватись пристроєм Apple дуже просто і набагато зручніше, ніж за допомогою кредитної картки. Вам не потрібно витрачати час біля каси на її пошуки і на введення пін-коду. Досить піднести мобільний пристрій Apple (iPhone або Apple Watch) до терміналу. На екрані пристрою з'явиться підтвердження проведення платежу, після чого інформація про проведену транзакцію надійде до терміналу.

  Як підключити Apple Pay?

  Для того, щоб почати користуватися сервісом безконтактних платежів необхідно переконатися чи підходить ваш пристрій Apple під дану систему платежів.

  Список пристроїв які підтримують Apple Pay: iPhone X, iPhone 8/8 Plus, iPhone 7/7 Plus, iPhone 6S / 6S Plus, iPhone 6/6 Plus, iPhone SE, Apple Watch / Watch Series 2, Watch Series 3 .
  Якщо у вас iPhone 5 / 5S, то оплату можна проводити тільки через Apple Watch, попередньо підключивши їх до телефону.

  Для підключення до системи безконтактного платежу кредитних і дебетових карт необхідно на ваш iPhone встановити і відкрити програму "Wallet". Після чого натиснути на "+" у верхньому правому куті, вам буде надана можливість ввести дані вручну або просто навести камеру пристрою на саму карту для сканування даних, після чого, введіть захисний код карти і заповніть поля ПІБ, натисніть кнопку "Далі". Банк перевірить дані і надішле код підтвердження, після чого дасть дозвіл на проведення оплат через Apple Pay.

  Готово! Тепер ви легко зможете оплачувати свої покупки за допомогою Apple Pay.

  Як налаштувати систему платежів Apple Pay на Apple Watch

  Для проведення розрахунку за допомогою пристрою Apple Watch необхідно провести додаткову настройку. Для цього, запустіть встановлену програму Watch на вашому iPhone, перейдіть у вкладку "Мій годинник" і натисніть "Wallet", зі спіску що що з'явився на екрані зробіть вибір карти, якою ви плануєте оплачувати покупки.

  Як & nbsp; і де платити з Apple Pay

  Оплата за допомогою безконтактної системи Apple Pay приймається тільки на тих POP-терміналах, на яких встановлено зчитувач для роботи з безконтактними банківськими картами. Якщо в вас виникли сумніви щодо можливості розрахуватися в магазині Apple Pay, завжди можна задати питання доброзичливому касиру, чи приймають вони оплату безконтактною карткою. Саме карти з безконтактної оплатою, тому як мало хто знає що таке Apple Pay.

  Перебуваючи в магазині, при наближенні до POP-терміналу, на вашому пристрої автоматично відкриється програма для проведення оплат - "Wallet" з пропозицією вибрати карту для оплати покупок.

  Провести оплату можна утримуючи iPhone, а також годинник Watch на деякій відстані від зчитувального пристрою.

  Для проведення безконтактної оплати за допомогою iPhone піднесіть його на деяку відстань до терміналу і покладіть палець на датчик Touch ID для подальшої ідентифікації. При успішно проведеної транзакції на екрані з'явиться галочка і напис " Готово".

  Для власників такого пристрою як iPhone X проходження аутентифікації проводитися за допомогою Face ID або пароля. Для оплати необхідно натиснути два рази на кнопку, розташовану на рубрі пристрою, після чого відкриється програма "Wallet". Піднесіть телефон до зчитувального пристрою і утримуйте його на відстані декількох сантиметрів, вам буде запропоновано пройти ідентифікацію Face ID або ввести пароль, після перевірки особи на екрані з'явиться напис "Готово".

  Також на касі, де є термінал з підтримкою безконтактної оплати, можна розплатиться за допомогою Apple Watch. З їх допомогою розплачуватися навіть набагато зручніше, ніж за допомогою iPhone. А все тому, що при оплаті Apple Watch немає необхідності в відбитку вашого пальця. Навіть якщо ви забули свій iPhone вдома, можна без усяких зусиль розрахуватись Apple Watch. Дякуємо Apple за таку люб'язно надану можливість. 

  Для здійснення оплати, перед тим як прикласти годинник до терміналу, необхідно два рази натиснути на нижню продовгувату кнопку, після чого на екрані з'явитися зображення у вигляді кредитної картки. Все, годинник готов до проведення оплати.

  Не дивлячись на зручність і швидкий доступу до додатку для здійснення оплат за допомогою Apple Watch, компанія Apple і тут подбала про повну безпеку ваших даних. Якщо на Apple Watch не встановлено чотиризначний пароль, то ви просто не зможете прив'язати до них свою карту. Це зроблено для того, щоб при крадіжці годинника ніхто не зміг скористатися вашою карткою. І як тільки Apple Watch покине руку свого власника, годинник автоматично блокуються, захищаючи всі дані.

  Підводячи підсумок, хочеться відзначити безперечні плюси системи Apple pay. При оплаті даною системою ви повністю виключаєте ризик крадіжки ваших даних, ніхто не підгляне введений вами пін-код, замість нього використовується відбиток пальця або робиться ідентифікація власника по обличчю. Крім того, навіть якщо ви забули гаманець вдома, ви завжди зможете зробити покупку за допомогою вашого телефону.