Яблучна перевірка. Як перевірити б/у MacBook перед покупкою

  Якщо Ви плануєте купити б/у ноутбук, то без сумніву варто зупинитися на MacBook. Тут є кілька причин, за якими комп'ютери Apple, навіть після кількох років експлуатації, будуть краще, ніж б/у ноутбуки інших виробників:

  • Apple створює комп'ютери, які в технічному плані залишаються актуальними досить довго;
  • Висока якість і надійність комплектуючих, точність складання і надійність корпусу;
  • Операційна система MacOS значно простіша, легша і безпечніша за Windows;
  • Тривала підтримка продуктів Apple, з регулярними оновленнями.
  • Все це робить MacBook більш привабливим на вторинному ринку.

  бу macbook


  Що потрібно знати, купуючи MacBook з рук


  MacBook – затребуваний продукт на вторинному ринку. Є в исокий попит і пропозиція. До того, як приступати до вибору ноутбука, необхідно визначити, для чого він Вам потрібен. Якщо в Ваші повсякденні завдання на ноутбуці входить інтернет-серфінг і перегляд фільмів, то не варто гнатися за високою продуктивністю і гігабайтами оперативної пам'яті. Для цих цілей Вам достатньо буде макбука віком 5-6 років.

  Варто обирати девайс не старший 2010 року. Саме в цьому році ноутбуки Apple стали оснащуватися процесорами Intel Core i5 і i7. Які стали значно продуктивнішими, у порівнянні із застарілими Core 2 Duo.


  Як вибрати MacBook, щоб залишитися задоволенним ціною й якістю


  Перегортаючи сотні оголошень, Вас повинні насторожити пропозиції з явно заниженою ціною. У таких ноутбуках швидше за все є серйозні поломки, заблокований iCloud, відсутність зарядного пристрою або навіть сумнівне походження.

  Якщо ціна дуже завищена, то в оголошенні повинна бути вказана причина. Це може бути додатково встановлений SSD або додана планка оперативки.

  Вибирайте для більш детального вивчення оголошення із середньою ціною і детальними фотографіями і описом. Дуже часто в пропозиціях вказують серійний номер продукту. За допомогою цієї інформації на сайті http://appleserialnumberinfo.com можна дізнатися подробиці про конкретний продукт, його характеристики, дату випуску.

  Зверніть увагу на комплектацію ноутбука. Обов'язково має бути присутнім зарядний пристрій і бажано коробка з таким же серійним номером, як на комп'ютері. Наявність рідної коробки практично повністю виключає можливість купити крадене пристрій.

  Після того як Ви вибрали відповідне оголошення, можна зв'язуватися з продавцем для уточнення деталей і призначення зустрічі. Слід вибирати людне місце з доступом до Wi-Fi і електроживлення.


  Як перевірити б/у MacBook і MacBook Pro


  1. Почати тестування майбутньої покупки необхідно з огляду косметичного стану корпусу. Допускається наявність незначних потертостей і подряпин. Насторожити повинні вм'ятини, так як це показник того, що ноутбук, можливо, падав. Оцінити наслідки цього падіння при швидкому огляді буде дуже складно. Це може бути пошкодження HDD і навіть поява мікротріщин на материнській платі, що мінімум може передвіщати дорогий ремонт, а в гіршому випадку – Ви отримаєте девайс, який годиться тільки під розбирання.
  2. На наступному етапі необхідно оглянути стан портів. Якщо перед Вами ноутбук 2010-2015 року випуску, то для підзарядки використовувався порт MagSafe 2. Він повинен бути в працездатному стані, без пошкоджень. Тут же можна відразу перевірити справність коннектора і зарядного пристрою;.
  3. Вирушаючи на зустріч з продавцем, потрібно захопити з собою флешку і навушники, щоб перевірити всі USB порти і вихід для навушників.
  4. Слідом треба перевернути ноутбук і уважно оглянути задню кришку. Винятково звеніть увагу, чи всі на місці і не злизані капелюшки. Наявність таких дефектів говорить про те, що MacBook побував в «некваліфікованих руках». Від покупки такого макбуков краще відмовитися, навіть якщо Вас намагаються переконати в тому, що проводилася заміна HDD або якийсь інший апгрейд.
  5. Вільний хід верхньої кришки ноутбука теж не є хорошим симптомом. Вона повинна надійно фіксуватися в кожному положенні. Кришка ноутбука, що легко пересувається, говорить про те, що поворотний шарнір потребує підтяжки або заміни.
  6. Тепер можна включити ноутбук і перейти до внутрішнього огляду пристрою. І в першу чергу перевірити стан клавіатури і тачпада. Зверніть увагу, що клавіатура повинна бути повнорозмірна, всі символи повинні бути добре видно і бажана наявність української/російської розкладки. Для цього потрібно запустити будь-який текстовий редактор і натиснути кожну клавішу. Зверніть увагу на те, як працює підсвічування. Воно повино плавно підсвічувати всі кнопки без провалів. В іншому випадку, можливо, клавіатура була залита рідиною.
  7. Потім у лівому верхньому кутку натиснути на «яблучко» і вибрати «Про цей Mac». У віконці, що з'явилося, буде інформація про модель, дата випуску, характеристики, серійний номер і назва операційної системи. Не зайвим буде перевернути ноутбук і подивитися, чи збігаються символи серійних номерів, вказані на корпусі і в системі. Якщо є відмінності, то краще від покупки цього макбуку відразу відмовитися.
  8. Тепер Вам необхідно перевірити стан iCloud. В ідеалі колишній власник повинен був вийти з облікового запису та відключити функцію знайти Mac. Тут знадобиться доступ до Інтернету. Якщо цього не зробити, то ноутбук можна заблокувати з будь-якого іншого пристрою на macOS або iOS. І тоді Ваша покупка згодиться тільки на запчастини. Якщо з якихось причин власник не зробив цього раніше, Ви можете запропонувати виконати це зараз. У тому випадку, якщо продавець відмовиться це робити, можна збиратися і йти додому, оскільки швидше за все він не знає Apple ID і пароля до нього. У такого ноутбука може бути не дуже чиста історія. Якщо продавець посилається на те, що забув, значить переназначте зустріч на інший день.

  Обов'язково треба запустити аудіо і відеофайли для перевірки зображення та звуку. Для тестування битих пікселів на екрані, треба запустити кілька однотонних картинок різних кольорів.

  Після того як Ви переконалися що MacBook чистий і в майбутньому Вас не будуть чекати несподіванки, можна приступати до подальшого огляду.

  Знову повертаємося до USB-накопичувача, який Ви взяли з собою. На флешці повинні бути записані програми:

  • Geekbench – бенчмарк для вимірювання продуктивності багатоядерних процесорів;
  • Mac Fan Control – програма для вимірювання температури процесора і якості роботи вентилятора;
  • CoconutBattery – визначить стан батареї, щоб дізнатися кількість минулих перезаряджень акумулятора ноутбука. Також вручну подивитися цю інформацію можна, якщо утримувати клавішу Option i натиснути «Яблучко» в лівому верхньому кутку. Потім вибрати «Інформація про систему». У розділі «Апаратні засоби» вікна «Інформація про систему» ​​виберіть «Електроживлення». Відомості про поточну кількість циклів знаходяться в розділі «Інформація про акумулятор» в пункті «Кількість циклів перезарядки». Компанія Apple заявляє, що акумулятор пропрацює 1000 циклів без значної втрати ємності;
  • BlackMagic SpeedTest – визначає швидкість роботи жорстких дисків;
  • Якщо за всіма пунктами тестований макбук витримав випробування, то можна домовлятися про ціну і купувати ноутбук.


  Де купити б/у MacBook


  Це питання виникає відразу після ухвалення рішення про покупку ноутбука Apple. В інтернеті є незліченна кількість майданчиків з продажу б/у техніки, від всюдисущого OLX, де нерідко зустрічаються шахраї, до маловідомих регіональних сайтів. Ми пропонуємо Вам скористатися послугами ресурсу MacPlanet. Його спеціалізація – покупка/продаж б/у техніки Apple. Тут ви дізнаєтеся як перевірити б/у MacBook Air і інші пристрої компанії Apple. Велика кількість оголошень про купівлю/продаж Apple-гаджетів і аксесуарів до них по всій Україні.

  На сайті діє послуга «Безпечна угода», завдяки якій Ви купите/продасте б/у MacBook без будь-яких ризиків. Ми пропонуємо сервіс експертної оцінки пристрою і передпродажного ремонту. Співпраця з нами дозволить Вам швидко купити або продати свою техніку Apple і стати учасником спільноти шанувальників продукції цієї компанії.

  Читайте також