Який айфон не варто купувати в 2021

  Починаючи з дебюту в 2007 році, iPhone продовжує бути найпопулярнішим смартфоном. Восени корпорацією Apple анонсуються провідні моделі, а навесні рекламуються пристрої, які коштують дешевше (Apple iPhone SE). Для покупців вартість на смартфон — не перешкода: кожного разу він ставить нові рекорди з продажу.

  До 2021 року на ринку з'явилося багато iPhone, що мають як переваги, так і недоліки. Саме тому до покупки смартфона потрібно підходити з розумом. Не всі доступні в 2021 році мобільні пристрої від Apple – це вдале рішення. Якщо збираєтеся придбати iPhone на вторинному ринку, то варто враховувати ризики, пов'язані з такою покупкою.

  5 кроків для вдалої покупки смартфона:

  1. Визначтеся з часом придбання iPhone. Важливо розуміти, коли це буде: сьогодні ввечері або через місяць.
  2. Виділіть ту суму, яку можете витратити без шкоди для себе.
  3. Визначтеся з уподобаннями: тоді вибір звузиться до 2-3 пристроїв.
  4. Подивіться огляди на вподобані моделі й почитайте відгуки й статті.
  5. Заручіться підтримкою знайомого, якому ви довіряєте, і вирушайте на шопінг.

  Не забувайте, що при покупці потрібно відштовхуватися від власних уподобань, а не йти на поводу в моди або натовпу. Користуватися смартфоном вам, тому він повинен відповідати виключно вашим запитам.

  Які моделі iPhone краще не купувати

  Якщо дивитися на питання більш масштабно, то спочатку потрібно розуміти, які смартфони точно слід виключити зі списку покупок.

  Моделі-«динозаври» у 2021 році – iPhone 6s, іPhone 6 (Plus) і нижче. Причина банальна: пристрої вже не підтримують нову операційну систему iOS 14. Вони будуть «гальмувати» при роботі.

  iPhone 7. Часто такі смартфони продають за завищеною вартістю. Їхня головна перевага — процесор із 4 ядрами. Але й вона блякне на тлі недоліків: iPhone 7 без швидкої зарядки, True Tone і якісної камери.

  Моделі iPhone, які можна брати за прийнятною ціною

  До таких смартфонів ми відносимо: iPhone 8 (Plus), iPhone SE 2-го покоління, iPhone 10, iPhone Xr.

  iPhone 8 (Plus) оснащений A11 Bionic процесором, дротовим і бездротовим зарядним пристроєм. Апарат зі скляною панеллю з алюмінієвою рамкою та екраном без чубчика має класичну кнопку «Додому». Відмінно підійде для консерваторів, які до неї звикли. iPhone 8 (Plus) не має недоліків, окрім ціни: вартість майже така ж, як на iPhone SE 2-го покоління. Останній має нове «залізо», компактні розміри та топові характеристики. Він ідеально впишеться в екосистему Apple.

  iPhone Xr – це найдешевша модель з Face ID, попередник iPhone 11: має практично такий же IPS-дисплей. Найбільш очевидні недоліки: смартфон оснащений слабкою камерою без нічного режиму й низьким рівнем водостійкості. Він не підтримує сучасну мережу Wi-Fi 6. Але якщо знайдете смартфон по не захмарній ціні, то беріть, він чудово впорається з роллю для першого використання.

  Також до моделей, які можна купити, ми відносимо iPhone 10. Його головні переваги: дизайн (спереду — сталева рама, задня панель зі склом), подвійна камера, Touch ID і Face ID.

  Якщо стан смартфонів цих моделей близький до нового, а ціна не кусюча, сміливо беріть такий пристрій. Він відмінно підійде для знайомства з екосистемою Apple і ще рік буде залишатися актуальним.

  Які iPhone точно варто брати


  Остаточний вибір, звичайно ж, за вами. MacPlanet дає тільки їжу для роздумів і невеликі рекомендації. Цілком виправданою може бути покупка й інших пристроїв, що були у вживанні, які представлені на нашому сайті. Безсумнівна перевага залишається за iPhone 12. Але iPhone XS і iPhone 11 нехтувати не варто. Їх можна сміливо купувати для довгострокової експлуатації. І iPhone XS, і iPhone 11 залишатимуться актуальними ще тривалий період.

  5 найпоширеніших міфів при покупці iPhone


  Міф 1. Якщо iPhone був хорошим у 2016 році, то і в 2021 залишається таким же і смартфон сміливо можна купувати.

  Правда: старі моделі відрізняються повільною роботою і не підтримують актуальну операційну систему.

  Міф 2. Потрібно брати найдорожчий iPhone, на який вистачає грошей.

  Правда: при виборі звертайте увагу на технічні характеристики. Якщо вони ідеально збалансовані й підходять під ваші конкретні потреби, то придбайте пристрій. Покупка повинна бути максимально комфортною для бюджету.

  Міф 3. Перший раз спробувати екосистему Apple краще на дешевому старому iPhone.

  Правда: повноцінно відчути екосистему можна на новому пристрої, який добре працює. Якщо iPhone буде постійно «гальмувати» і швидко розряджатися, ви не відчуєте переваги смартфона.

  Міф 4. Краще взяти старий iPhone, оскільки у нього довга підтримка.

  Правда: для вікових iPhone підтримка з кожним роком стає меншою.

  Міф 5. Щоб істотно заощадити, можна взяти iPhone з Touch ID або Face ID, які не працюють, тріщинами на екрані й батареєю, що здулася.

  Правда: телефон має бурхливе минуле з неправильним ремонтом і падіннями, тому він пропрацює недовго. Невеликі тріщини швидко розповзуться, а батарея може роздутися ще більше за лічені дні.

  Також не варто купувати айфони з R-Sim. Такий смартфон погано ловить мережу і не може її знайти. Подібні пристрої найчастіше реалызують неофіційні продавці, які не дають ніяких гарантій.

  Хоча офіційний сайт Apple пропонує 7 нових моделей, в реальності асортимент смартфонів набагато більший. При виборі в першу чергу звертайте увагу на термін підтримки оновлень операційної системи, а потім вже на об'эм пам'яті, розмір і колір корпусу. І тоді покупка навіть пристрою бувшого у вживанні принесе тільки задоволення. Ми рекомендуємо звернути увагу на iPhone 8 (Plus), iPhone SE 2-го покоління, iPhone 10, iPhone Xr. Не роздумуючи брати iPhone XS і iPhone 11.

  Читайте також